Dokumenty do pobrania - Powiatowy Urząd Pracy w Łowiczu


Zawartość stron

Komu przysługuje stypendium z tytułu podjęcia nauki?

Stypendium z tytułu podjęcia nauki przysługuje bezrobotnemu bez kwalifikacji zawodowych, który w okresie 12 miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy podjął dalszą naukę w szkole ponadgimnazjalnej dla dorosłych albo w szkole wyższej, gdzie studiuje w formie studiów niestacjonarnych.

Jakie są warunki uzyskania prawa do stypendium?

Stypendium przysługuje pod warunkiem nieprzekroczenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie, w rozumieniu przepisów o pomocy społecznej uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej. Do dochodu nie wlicza się kwoty stypendium.

Jaka jest wysokość stypendium?

Stypendium wynosi 100% kwoty zasiłku dla bezrobotnych (823,60 zł) i wypłacane przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia nauki. Uwaga: powiatowy urząd pracy może podjąć decyzję o kontynuacji wypłacania stypendium do ukończenia nauki zgodnie z programem nauczania. Stypendium nie przysługuje w przypadku przerwania nauki.

A jeśli bezrobotny podejmie pracę w trakcie nauki?

Osobie, której zostało przyznane stypendium na dalszą naukę, przysługuje stypendium w wysokości 20% kwoty zasiłku (164,80 zł) od dnia podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej w trakcie nauki.

A jeśli następuje utrata statusu bezrobotnego?

Bezrobotny, który utracił status bezrobotnego na okres krótszy niż 365 dni z powodu podjęcia zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej ma możliwość kontynuacji pobierania stypendium na dalszą naukę.

Podstawa prawna

  • [url=120524]ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - art. 55[/url]
  • [url=129942]rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowego trybu przyznawania zasiłku dla bezrobotnych, stypendium i dodatku aktywizacyjnego (Dz.U. z 2009 r. poz. 1118 z późn. zm.)[/url]

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę